پندهایی برای آرام کردن بچههای همیشه گریان

منبع: bartarinha
 ۵۱۷ روز پیش - سه شنبه, ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۶:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
گاهی اوقات کودکان واقعا بدون هیچ دلیل گریه میکنند، برای ساعتها و شما مطلقا نمیتوانید کاری برای آرام کردنش انجام دهید.
نی نی سایت: گاهی اوقات کودکان واقعا بدون هیچ دلیل گریه میکنند، برای ساعتها و شما مطلقا نمیتوانید کاری برای آرام کردنش انجام دهید.
- نوزادتان را به گردنتان بچسبانید و یا او را درست مقابل سینهتان نگه دارید، او را در یک پتو بپیچید و یک آهنگ زمزمه کنید. آوای صدای شما با ضربان قلبتان در هم میآمیزد و از طریق سینهتان به نوزاد آرامش میبخشد چون این صدا شبیه صدای رحم است.
- من آهنگ موردعلاقهام را خیلی آرام و نزدیک به گوش او برایش نجوا میکنم. او این کار را خیلی دوست دارد . کاملا آرام میشود و حتی خوابش میبرد.
پندهای مادران برای آرام کردن بچههای همیشه گریان!
- آرامش خود را حفظ کنید. اگر شما ناراحت شوید نوزاد فقط بیشتر گریه میکند.
- صدای گریهی نوزادتان را ضبط کنید. بعد از چند ماه وقتی دوباره به این صدا گوش دهید میتوانید بفهمید که دلیل گریهی او چه بوده است.
- حمل کردن نوزاد در آغوشی باعث میشود گریهاش متوقف شود. این وسیله همچنین اجازه میدهد که پدرش او را نگه دارد و همزمان کارهای دیگر را هم انجام دهد.
- وقتی پوشک نوزادتان را عوض کنید او آرام میشود. به نظر من نوزادان فقط نیاز به توجه دارند.
- مالش لثههای کودکم برای من کاربرد داشت.
- به او یک اسباببازی بدهید و با صداهای هیجانانگیز دربارهی آن صحبت کنید. معمولا فرزند من با این کار خوشحال میشود و با خوشحالی شروع میکند به بازی با آن اسباببازی.
- وقتی کودکم بدخو و خسته است، من او را با عشق و محکم بغل میکنم. من او را از شکمش و در خلاف جهت خودم محکم بغل میکنم و زمانی که پستانک به دهان دارد کمی تکانش میدهم که معمولا چند لحظهای به خواب فرو میرود.
- سعی کنید روی یک توپ تولد (توپهایی که در ورزش ایروبیک نیز استفاده میشود) بنشینید و به آرامی بچهرا بالا و پایین ببرید. این روش برای من خیلی به درد بخور بود!
- اگر بعد از عوض کردن پوشک و غذا دادن به نوزادم، او باز هم گریه کند، نوزادم را در ننو یا گهوارهاش میگذارم و اجازه میدهم در آنجا بماند چون این گریه به این معناست که او خیلی فعالیت کرده است.
- داشتن یک نوزاد گریان آن هم وقتی که شما زیاد نخوابیدهاید تحمل زیادی میخواهد. یاد بگیرید که صبور باشید.
پندهای مادران برای آرام کردن بچههای همیشه گریان!
- هرچقدر که مادر بیشتر غمگین باشد، نوزادش بیشتر آن موج ناراحتی را دریافت میکند.
- اگر نوزادتان زیاد گریه میکند و نمیدانید چگونه مشکلش را حل کنید، چند قطره داروی ضدنفخ به او بدهید.
- به خودتان یادآوری کنید که شما نمیتوانید کودکتان را کل روز شاد نگه دارید. وقتی شما نمیدانید چه کاری باید انجام دهید، فکر نکنید که از هیچ هم کمتر هستید. هیچکس کامل نیست و همهی نوزادان مثل هم نیستند.
- پیشنهاد من این است که یک آکواریوم در خانه داشته باشید. وقتی پسرمان 3 سالش بود ما یک آکواریوم گرفتیم و من متوجه شدم اگر همیشه به او اجازه دهم به ماهیها نگاه کند آرام میگیرد و خوشبختانه این ترفند هنوز هم کار میکند. او ممکن است خیلی دیوانهبازی دربیاورد اما کافی است که به او اجازه دهم به تماشای آکواریوم بنشیند، آن وقت مانند یک روز خوب تابستانی آرام میشود.
- اگر شما به نقطهای از ناامیدی رسیدهاید که میخواهید کودکتان را از پنجره به بیرون پرتاب کنید (باور کنید این برای همهی ما اتفاق میافتد) دست کودک را به دست یکی از اطرافیان بدهید و کمی استراحت کنید. اگر کسی دور و برتان نیست،به بعضیاز آنها زنگ بزنید و بگویید که این کار خیلی فوری است! اگر کسی نیامد، آن موقع فقط میتوانید به خود بگویید که بدتر از این نمیشود!

برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics