این ساحل زمستان ها توپ های یخی میسازد

منبع: bartarinha
 ۳۵۲ روز پیش - یکشنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۷:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
هر سال زمستان در سواحل دریاچه میشیگان در ایالات متحده امریکا و هم چنین در ساحل استرومی (Stroomi) در شمال تالین در استونی، صدها توپ یخ زده به طور طبیعی تشکیل می شود.
 برترین ها: هر سال زمستان در سواحل دریاچه میشیگان در ایالات متحده امریکا و هم چنین در ساحل استرومی (Stroomi) در شمال تالین در استونی، صدها توپ یخ زده به طور طبیعی تشکیل می شود. این توپ ها از چند سانتی متر تا بیش از 30 سانتیمتر عرض دارند.
توپ ها زمانی تشکیل می شوند که تکه های یخ به طور ناگهانی صفحات یخی عظیم که در زمستان سطح دریاچه را می پوشانند را می شکند و امواج بلوک های یخی را در اطراف دریاچه پرتاب می کنند و لایه های یخ اضافی اطراف آن ها را می گیرد و بلوک های یخی دریت مثل توپ های برفی بزرگ و بزرگتر می شوند و ضربات امواج یخ ها را به شکل کره در می آورد.
 
پدیده مشابه در ساحل استرومی در خلیج فنلاند نیز دیده می شود. باتوجه به پورتال خبری آلمانی اشپیگل آنلاین، شرایط بسیار ویژه ای برای تشکیل شدن این توپ های یخی نیاز است. تصاویر جالب و دیدنی توپ های این ساحل و دریاچه میشیگان را در این مطلب مشاهده می کنید.
این ساحل زمستان ها توپ های یخی میسازد
 توپ های یخی دریاچه میشیگان و ساحل استرومی  توپ های یخی دریاچه میشیگان و ساحل استرومی  توپ های یخی دریاچه میشیگان و ساحل استرومی  توپ های یخی دریاچه میشیگان و ساحل استرومی  توپ های یخی دریاچه میشیگان و ساحل استرومی  توپ های یخی دریاچه میشیگان و ساحل استرومی 

برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics