چالش برانگیزترین جادههای دنیا

منبع: bartarinha
 ۳۶۱ روز پیش - پنجشنبه, ۰۸ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۴۲:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
رانندگی یکی از لذتبخشترین تفریحات بسیاری از افراد است. اما به غیر از راننده، دیگر سرنشینان خودرو نیز به جاده و محیط آن اهمیت میدهند. تعداد جادههای خوب در دنیا کم نیستند. جادههایی که از میان کوه و جنگل و بیابان عبور کرده تا هر کدام به نوعی تجربه جدیدی برای گردشگران باشد.
وبسایت فرادید: رانندگی یکی از لذتبخشترین تفریحات بسیاری از افراد است. اما به غیر از راننده، دیگر سرنشینان خودرو نیز به جاده و محیط آن اهمیت میدهند.تعداد جادههای خوب در دنیا کم نیستند. جادههایی که از میان کوه و جنگل و بیابان عبور کرده تا هر کدام به نوعی تجربه جدیدی برای گردشگران باشد. جاده چالوس نیز به نوبه خود تجربهای تکرار نشدنی برای گردشگران است. در ادامه جادههایی را در کشورهای دیگر خواهید دید.
کارِتا دسا کالوبرا، مایورکا
 چالشبرانگیزترین جادههای دنیا
جاده پیچ در پیچ کالوبرا بسیار زیبا است و پیچهای 360 درجه آن برای رانندگان چالشبرانگیز است. این جاده آسفالته تقریبا 13 کیلومتر طول داشته و شیبدار است. به دلیل عدم استفاده از تونل در ساخت آن، این جاده تقریبا شیب هفتدرصدی دارد. اگر به دنبال چالش واقعی هستید، این جاده را با دوچرخه امتحان کنید.
 
جادههای ایروهازاکا، ژاپن
 چالشبرانگیزترین جادههای دنیا
این دو جاده به ترتیب در سالهای 1954 و 1965 میلادی در نیکو توچیگی ساخته شد و 48 پیچ تند در آنها وجود دارند. در واقع به ازای هر حرف الفبای ژاپن، یک پیچ وجود دارد. این جاده پیچ در پیچِ شیبدار به بالای کوه منتهی میشود. از ماه اکتبر جنگل رنگهای قرمز، قهوهای و طلایی به خود میگیرد. گردشگران فراوانی نیز برای تماشای رنگهای پاییزی به این جاده میروند.
 
گریمسل پَس، سوئیس
 چالشبرانگیزترین جادههای دنیا
کوههای آلپ کشور سوئیس را محاصره خود قرار داده است، به همین دلیل شکی نیست که این کشور سهم زیادی از جادههای خوب دنیا را به خود اختصاص داده باشد. مشهورترین جاده سوئیس «گریت سنت برنارد پس» است اما جادههای زیبای دیگری نیز در آن وجود دارد.
گریمسل پَس 23 کیلومتر طول دارد و گلِتچ را به مِیرینگن متصل میکند. علاوه بر آن، تنها جاده مستقیم بین برن و والایس همین جاده است، با این حال در طول زمستان بسته میشود. «گریمسل پَس» در ارتفاع 2165 متری واقع شده است. در طول مسیر، طبیعت زیبای آن به خصوص «گریمسل هاسپیز» نفس شما را در سینه حبس میکند.
 
جاده «سررا دو ریو دو راسترو،» برزیل
 چالشبرانگیزترین جادههای دنیا
از ابتدا تا انتهای این مسیر، جاده زیگزالی، آبشارهای بین درههای عمیق و طبیعت آن، مسافر را محو زیبایی خود میکند. ارتفاع جاده زیاد است. در بالاترین نقطه و ارتفاع 1459 متری، قادر خواهید بود تا اقیانوس اطلس (در فاصله 100 کیلومتری) را نیز ببینید.
 
ریم راک درایو، کلرادو، ایالات متحده
 چالشبرانگیزترین جادههای دنیا
 در یک ساعت میتوان این مسیر یک 47 کیلومتری را طی کرد. چشمانداز زیبای آن از میان درهها و صخرههای قرمز رنگ زیباست. مراقب عقابهای طلایی بالای سرتان باشید.
 
تنهاترین جاده، نوادا
 چالشبرانگیزترین جادههای دنیا
 
این جاده به «تنهاترین جاده» آمریکا معروف است. این جاده از ساحل ساکرامنتو در کالیفرنیا شروع شده و به اشن سیتی در مریلند میرسد. اما در این میان از صحرای نوادا نیز عبور میکند.
 
ساحل اسکلت، نامیبیا
 چالشبرانگیزترین جادههای دنیا
 
اگر به دنبال تنهایی هستید، به سراغ ساحل اسکلت نامیبیا در شمال غرب این کشور بروید و در کنار آن رانندگی کنید. جان هنری مارش نام «ساحل اسکلت» را به عنوان اسم کتاب خود برگزید و به این منطقه اشاره دارد. از سال 1944 و در پی موفقیت آن کتاب، نام این منطقه تغییر کرد. تقریبا در اکثر روزهای سال، مه غلیظ اقیانوسی در این منطقه وجود دارد.
 
جادهای به سمت جزیرهها، اسکاتلند
 چالشبرانگیزترین جادههای دنیا
« جادهای به سمت جزیرهها» از بن دیویس شروع شده و مقصد آن مالایگ است. در مسیر این جاده 74 کیلومتری بناهای تاریخی و طبیعت بکر اسکاتلند خودنمایی میکند. علاوه بر طبیعت زیبای جاده، منظره قطار بخار «جاکوبایت» نیز در کنار جاده قرار دارد. این قطار اعجابآور به دلیل استفاده در سری فیلمهای هری پاتر شهرت جهانی یافت.

برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics