وقتی همسرتان عادت ماهیانه است...

منبع: bartarinha
 ۳۴۶ روز پیش - جمعه, ۲۳ مهر ۱۳۹۵ ۱۵:۲۹:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
گاهیاوقات برای آقایان سخت است که درک کنند خانمها در طول عادت ماهیانه چه احساسی دارند و به همین دلیل نمیدانند برای کمک به او باید چه کنند. همیشه فردی منطقی و باملاحظه بودن هدف همه است. اگر میخواهید در زمانهایی که همسرتان عادتماهیانه سنگین دارد. حمایت بیشتری از او داشته باشید، این مراحل کمکتان خواهد کرد.
وبسایت مردمان: گاهیاوقات برای آقایان سخت است که درک کنند خانمها در طول عادت ماهیانه چه احساسی دارند و به همین دلیل نمیدانند برای کمک به او باید چه کنند. همیشه فردی منطقی و باملاحظه بودن هدف همه است. اگر میخواهید در زمانهایی که همسرتان عادتماهیانه سنگین دارد. حمایت بیشتری از او داشته باشید، این مراحل کمکتان خواهد کرد.
مراحل
1. بفهمید در طول عادتماهیانه چه اتفاقی برای خانمها میافتد. مطمئناً آقایان نمیتوانند خودشان را جای خانمها بگذارند و درک کنند که داشتن عادتماهیانه چه حسی میتواند داشته باشد ولی میتوانند علائم آنها را بفهمند و درک کنند. خانمها ممکن است دچار دلدردهای شدید شوند که اصلاً چیز جالبی نیست. این دلدردها ممکن است دردی خفیف و جزئی یا دردهایی فلجکننده باشد. خانمها در این دوران دچار تغییر روحیات میشوند، ممکن است سردرد گرفته یا دچار بیقراری، خستگی، خوابآلودگی یا تغییر اشتها شوند. البته علائم عادتماهیانه در خانمهای مختلف متفاوت است و حتی ممکن است بعضی خانمها هیچ علائمی نداشته باشند! خانمهایی که عادتماهیانه سنگین دارند سختی بیشتری میکشند چون بخاطر خونریزی زیاد مجبورند مدام به فکر تعویض پدهای بهداشتی خود باشند. عادتماهیانه به طور کلی مسئلهای ناخوشایند است و علائم آن به هیچعنوان شوخی نیست.
2. کاری کنید احساس خوبی نسبت به خود پیدا کند. تحسینش کنید. حرفهایی بزنید که احساس کند در زمان عادتماهیانه هم مثل زمانهای دیگر زیبا و باهوش است. این اعتمادبهنفس او را بالا میبرد و باعث میشود بخاطر تغییرات روحیهای که در این دوره برای خانمها ایجاد میشود، حس بهتری نسبت به خود پیدا کند.
چطور وقتی همسرتان عادت ماهیانه است احساس بهتری به او بدهید
3. در کارها به او کمک کنید. اگر کارهای کوچکی باید در خانه انجام دهد، کمکش کنید. با شستن ظرفها یا لباسها کمی استرس او را کم کنید. این کمی از بار را از روی شانههایش برمیدارد و زمانی برای استراحت بیشتر به او میدهد. یادتان باشد که فقط کارهای کوچک خانه نیست، خانمهایی که بیرون کار میکنند یا مسئولیت بزرگ کردن بچهها را بر عهده دارند هم عادتماهیانه میشوند. با آنها باید با ملاحظه بیشتری رفتار کنید.
4. به او آرامش دهید. او را بنشانید و ماساژش دهید یا در آغوشش بگیرید. حتی نوازش کردن دستهایش احساس بهتری به او میدهد یا حداقل نشان میدهد که دوستش دارید.
5. کاری کنید احساس کند دوستش دارید. به او نشان دهید که از اینکه او را در زندگیتان دارید خوشحالید. به او بگویید که دوست و همسر فوقالعادهای برای شماست. اگر سر کار است یا از شما دور است، به موبایلش یا تلفن محلکارش زنگ بزنید و به او بگویید جقدر زیبا و فوقالعاده است. نمیدانید این کارها چه تاثیر مثبتی در او میتواند داشته باشد.
6. طوری رفتار نکنید انگار چندشتان میشود. به او نشان دهید که چرخه عادتماهیانه او حال شما را بد نمیکند (حتی اگر واقعاً حس خوبی نسبت به آن ندارید). اگر سعی میکند درمورد آن با شما صحبت کند، صورتتان را برایش کج نکنید و نگویید برو با یکی از دوستهای دخترت درمورد آن حرف بزن. این باعث میشود تصور کند هیچ اهمیتی برایتان ندارد. یک قسمت دیگر این مرحله این است که کارهایش را انجام دهید. وسایلی که لازم درد را برایش تهیه کنید، برایش شکلات یا مجله موردعلاقهاش را بخرید. این باعث میشود احساس کند واقعاً برایتان مهم است.
نکات
– حتی اگر زنی در طول عادتماهیانه خود هیچ علائمی نداشته باشد، باز هم کمک کردن و آرامش دادن به او فوقالعاده است.
–  فقط با او حرف بزنید و از موضوعات بحثبرانگیز خودداری کنید. صرفنظر از حسی که دارد، کمک کردن به او برایش لذتبخش است.
– باعث لبخند او شوید. یک جوک یا داستان خندهدار برایش تعریف کنید تا حالش بهتر شود.
– سعی نکنید در هر موقعیتی درمورد عادتماهیانه او حرف بزنید. طبیعی رفتار کنید ولی طوری رفتار کنید که بداند هر وقت نیاز داشت پیشش هستید.
– گاهیاوقات بیرون رفتن برایش سخت میشود. ولی بد نیست رستورانی رزرو کنید و برای شام او را بیرون ببرید. این کار میتواند برایش لذتبخش بوده و فکرش را از موضوع پرت کند.
– کارهایی که دوست دارد را انجام دهید. اگر برای غذا خوردن بیرون میروید، اجازه دهید او رستوران را انتخاب کند یا اگر میخواهید به سینما بروید بگذارید او بگوید که دوست دارد چه فیلمی ببیند.
– فقط بغل کردن او و خواباندن او در آغوشتان به او احساس آرامش میدهد. مهربانی کردن با او باعث میشود حسی فوقالعاده پیدا کند.
– اگر خواست درمورد آن با  شما حرف بزند، حرفهای تند و تلخ به او نزنید.
– برای وان آب داغ را آماده کنید. این کار دلدردش را کمتر میکند.
– اگر مطمئن نیستید که پریود شده است یا نه، بهتر است از او نپرسید. مطمئن شوید که با شما راحت است و اگر بپرسید از دستتان ناراحت نمیشود.
هشدارها
– غیرمحترمانه به او نگویید که «خودت از پسش برمیای».
– یادتان باشد که او در این مواقع بسیار احساسی هستند به همین دلیل حرفهایش را به دل نگیرید. ولی باید بدانید که او در این زمانها همه چیز را به دل میگیرد.
– یادتان باشد صبور باشید و درکش کنید. اگر کنترل اوضاع از دستتان خارج شد، یک نفس عمیق بکشید و از اتاق خارج شوید.
– پریود و علائم آن را به مسخره نگیرید و از آن جوک نسازید.
– اگر دختری در طول عادتماهیانهاش غش کرد، خیلی مهم است که نترسید. درمورد آن تحقیق کنید، او را به پهلو بخوابانید تا بتواند نفس بکشد. یک بالش نرم زیر سرش بگذارید و اگر علامت دیگری (مثل خون یا مشکل تنفسی) مشاهده نکردید فقط منتظر بمانید تا دوباره به هوش آید. حتماً به او بگویید که چه اتفاقی افتاده است و همه چیز روبراه خواهد شدژ ممکن است بعد از به هوش آمدن استفراغ کند یا اینکه گریه کند، باید برای آن آماده باشید. اگر این اتفاق زیاد برای او افتاده باشد، درمورد آن به شما خواهد گفت و باید بدانید که در این مواقع چه باید بکنید.
بعضی خانمها در طول عادتماهیانه خود استفراغ یا غش میکنند. احساس سرگیجه در آنها متداول است ولی غش مسئلهای است که به ندرت اتفاق میافتد. اگر بالا آوردن او حالتان را بد میکند، حتماً از اتاق خارج شوید. ولی اگر در توانتان بود، دست همسرتان را بگیرید و موهایش را نوازش کنید تا بفهمد مراقبش هستید. کاری کنید که احساس خجالت نکند سرتان را برنگردانید چون این کارها حال او را بدتر خواهد کرد.
– اگر دوست دارد تنها باشد، تنهایش بگذارید. گاهیاوقات کاری برای درد او از دست شما برنمیآید و حضورتان ممکن است فقط حالش را بدتر کند. بعداً که دردش کمتر شد میتوانید به او آرامش دهید. از او سوال کنید که ترجیح میدهد چطور رفتار کنید.

برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics