جاده هایی که ماشین های برقی را شارژ می کنند +عکس

منبع: jamejam
 ۲۸۶ روز پیش - سه شنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۵ ۰۰:۰۳:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
جاده هایی با قابلیت شارژ ماشین های برقی و هیبریدی طراحی شده که ماشین های برقی را بدون نیاز به توقف و اتصال شارژ می کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، دولت انگلستان در تلاش است طرح جاده های شارژی برای ماشین های برقی را تست کند، این جاده به ماشین های برقی قابلیت شارژ در هنگام رانندگی را می دهد.

هدف از این کار عدم توقف خودروهای هیبریدی و الکتریکی برای شارژ مجدد است؛ بیشتر ماشین های برقی با کابل اتصال به برق خانگی شارژ می شوند و معمولا این اتفاق در پارکینگ خانه ها رخ می دهد البته این ماشینها با برق بی سیم هم شارژ می شوند اما برای دریافت بهتر شارژ در حالت بی سیم ماشین باید متوقف باشد.

این جاده های جدید شارژ بسیار شبیه شارژرهای بی سیم موبایل عمل می کند و از تکنولوژی اتصال مغناطیسی استفاده می کند؛ این ابتکار قرار است سال آینده اجرا شود و مهندسان تکنولوژی مغناطیسی را روی وسیله نقلیه ای تستی و لاین خاصی از جاده نصب کنند.

کابل های زیرجاده ای می توانند میدان الکترومغناطیسی ایجاد کنند و این میدان توسط دریافت کننده های ماشین دریافت می شود و به انرژی الکتریکی تبدیل می شود؛ جالب آنکه سیستم جاده ای شارژ یک پروسه ارتباطی دارد که متوجه آمدن ماشین می شود و بدون هدررفت انرژی فقط در زیر ماشین میدان مغناطیسی ایجاد می کند.

برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics