خنک ترین نقاط دیدنی ایران برای سفرهای تابستانی!

منبع: bartarinha
 ۳۹۱ روز پیش - سه شنبه, ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۰۳:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
همیشه به نزدیکی تابستان که میرسیم، از همان ابتدا دغدغه برنامهریزی تعطیلات برای سفر رفتن در سرمان غوغا میکند؛ بهویژه کسانی که در ایام نوروز به دلایلی امکان سفر برایشان فراهم نشده است.
وبسایت چیدانه: همیشه به نزدیکی تابستان که میرسیم، از همان ابتدا دغدغه برنامهریزی تعطیلات برای سفر رفتن در سرمان غوغا میکند؛ بهویژه کسانی که در ایام نوروز به دلایلی امکان سفر برایشان فراهم نشده است. اگر شما نیز قصد سفر دارید و هنوز  تصمیمی نگرفتهاید، ما در ادامه شما را با نقاط دیدنی ایران و تورهای طبیت گردی ایران که در فصل تابستان بسیار زیبا و خنک هستند، آشنا خواهد کرد.
کرمانشاه و طبیعت تحسینبرانگیز آن
خنک ترین نقاط دیدنی ایران برای سفرهای تابستانی!
شاید به جرات بتوان گفت کرمانشـاه در این فصل یکی از بهترین گزینهها برای سفر میتواند باشد. آب و هوای خوب و معتدل و داشتن آثار باستانی و تفرجگاههای بیشمار در شهر کرمانشـاه و همینطور طبیعت بکر همراه مردمان مهماننواز آن باعث انتخاب این شهر توسط بسیاری افراد به عنوان مقصد گردشگری شده است.
خنک ترین نقاط دیدنی ایران برای سفرهای تابستانی!
این تعطیلات کوتاه فرصت خوبی را برای بودن در طبیعت فراهم خواهد کرد؛ ضمن اینکه میتوانید از مناطق دیدنی شهر مانند تکیه معاونالملک، تکیه بیگلربیگی، بازارسنتی کرمانشـاه، باغ پرندگان کرمانشـاه، باغ گل کرمانشـاه، پارک کوهستان، سراب نیلوفر، پارک ساحلی رود قرهسو، سراب قنبر، طاق بستان، بیستون، مسجد عمادالدوله، حمام حاج شهبازخان و. . . دیدن کنید.
طبیعت زیبای خداوند در حاشیه رود ارس و جلفای آذربایجان
خنک ترین نقاط دیدنی ایران برای سفرهای تابستانی!
منطقه آزاد ارس بهقدری تنوع در طبیعت و سایتهای طبیعی دارد که گردشگران در انتخاب مسیر یا مقصد گردشگری بهسختی میتوانند تصمیم بگیرند و معمولا همه دوست دارند که به دلیل تفاوت و تنوع از همه بخشهای این منطقه دیدن کنند. یکی از مواردی که ارس را به عنوان یک منطقه ایدهآل برای طبیعتگردان معرفی میکند، کثرت مناطقی است که مهمانان با طیبخاطر و احساس امنیت میتوانند چادر زده و یک یا چند روز را در دامان طبیعت بگذرانند. کمپهای چادرزنی در داخل و خارج از شهر جلفا همگی مجهز به امکانات رفاهی و بهداشتی بوده و از امنیت بسیار بالایی برخوردارند. اکثر این مناطق توسط نیروهای انتظامی و مرزبانی مورد کنترل بوده و امنیتی مثالزدنی دارند.
خنک ترین نقاط دیدنی ایران برای سفرهای تابستانی!
از سایتهای طبیعی اطراف این شهر برای کسانی که قصد دارند یک روز زیبا را در کنار طبیعت رقم بزنند، میتوان به پارک ساحلی درنا و حاشیه رود ارس و همچنین مجموعه تاریخی کردشت، منطقه و سد خداآفرین و طبیعت بکر آسیاب خرابه  و همینطور طبیعت زیبای کلیسا سنت استپانوس اشاره کرد.
فومن (ماسوله و قلعه رودخان) بهشت خدا روی زمین
خنک ترین نقاط دیدنی ایران برای سفرهای تابستانی!
آب و هوای مناسب، جنگلها و کوههای پوشیده از درختان، چشمههای متعدد، بقاع متبرکه و امکان تاریخی فرهنگی (ماسوله و قلعه رودخان) فومن را به یکی از قطبهای گردشگری گیلان و حتی کشور تبدیل کرده است. میگویند ماسوله عروس شمال، بهشت خدا روی زمین، زیبایی محض، صفا و صمیمیت و سادگی، هوای پاک با مردمانی پاک و پاکنژاد  دارد. پس بیشک جای خوبی برای چند روز استراحت و در کنار خانواده بودن است.
چهارمحال بختیاری (شهرکرد) معروف به  بام ایران
خنک ترین نقاط دیدنی ایران برای سفرهای تابستانی!
شهرکرد مرتفعترین مرکز استان در ایران است و به همین دلیل به بام ایران شهرت دارد. وجود آثار تاریخی همچون قلعهها و همینطور اماکن سیاحتی و زیارتی و آب و هوای مطبوع شمار زیادی از گردشگران را رهسپار استان چهارمحال و بختیاری بهخصوص شهرکرد، مرکز این استان میکند. جاذبههای طبیعی فراوانی در نزدیکی شهرکرد وجود دارد که معروفترین آنها عبارتند از: گردشگاه چشمه زنه هفشجان و ارتفاعات جهان، پل زمان خان، چشمه کوهرنگ، تونل و آبشار کوهرنگ، دشت لالههای واژگون، تالاب بینالمللی چغاخور و تالاب گندمان.
اردبیل (سرعین) معروف به چشمههای آبگرم
خنک ترین نقاط دیدنی ایران برای سفرهای تابستانی!
سرعین دارای دهها چشمه آب گرم معدنی است که از کوه سبلان سرچشمه میگیرند. این شهر به علت چشمههای آبگرم فراوان شهرت دارد و یکی از مناطق گردشگری در استان اردبیل است.
خنک ترین نقاط دیدنی ایران برای سفرهای تابستانی!
این منطقه همهساله اواخر بهار و فصل تابستان پذیرای ایرانگردان و جهانگردان فراوان است. در این شهر کلی هتل - هتل آپارتمان و مهمانسرا وجود دارد ولی علاوه بر این، مردم منطقه خانههای مسکونی و ویلاهای خود را به عنوان مهمانپذیر اجاره میدهند.
خنک ترین نقاط دیدنی ایران برای سفرهای تابستانی!
مناطق بالا تنها بخشی از طبیعت زیبای سرزمین زیبای ماست که فرصت کشف زیباییهای بیشتر آن میتواند برای تمام اعضای خانواده شیرین و بهیادماندنی باشد؛ البته پیش از این سفر درباره مجهز بودن خودرو به وسایل لازم و همراه داشتن تجهیزات ضروری مطمئن شوید. این سفر دو روزه و کوتاه فرصت خوبی برای شما فراهم خواهد کرد تا در دل طبیعت باشید؛ ضمن اینکه میتوانید زمان بیشتری را با خانواده خود سپری کنید. برایتان سفری خاطرهانگیز را آرزومندیم.

برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics