برای توسعه حوزه های علمیه هرمزگان از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم

منبع: tasnimnews
 ۳۶ روز پیش - چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۲۰:۴۶:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: برای توسعه حوزه های علمیه هرمزگان از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم .

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، علی رئوفی عصر امروز در نخستین همایش مجمع خیران حوزه های علیمه خواهران استان هرمزگان با اشاره به اهمیت استقلال حوزه های علمیه، عنوان کرد: استقلال مالی حوزه های علیمه عامل اساسی رشد و بالندگی آنها از ابتدای شکل گیری تاکنون بوده است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان بیان داشت: تامین منابع مالی حوزه های علمیه از طریق وجوهات شرعی نظیرخمس، سهم امام و نذورات و موقوفات بوده که مصداق بارزآن حوزه علیمه بندرعباس است که بخشی از نیاز مالی آن از محل موقوفات تامین می شود که این امر یکی از افتخارات حوزه های علیمه عالم تشیع است.

وی ادامه داد: امروزه حوزه های علیمه در بسیاری از استان ها، شهرستان ها و حتی بخش ها توسعه پیدا کرده اند و یک طلبه برای اینکه رشد پیدا کند و به مدارج عالی معنوی برسد باید از اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در این راه مهم مدد بجوید.

رئوفی گفت: آیت الله مقدس اردبیلی، حاج شیخ مرتضی انصاری و بسیاری دیگر از بزرگان و مراجع عالم تشیع مصداق هایی هستند که در جوار بارگاه ملکوتی حضرت امیرالمومنین علی(ع) رشد پیدا کرده اند.

وی در همین رابطه افزود: به طلاب جوانی که در هر نقطه ای از هرمزگان مشغول آموختن درس طلبگی هستند توصیه می کنم همانند بزرگان این مکتب بخشی از عمر شریف خود را در جوار مضجع شریف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در شهرهای زیارتی کربلا، نجف، مشهد مقدس و قم  برای تحصیل سپری کنند که این امر در رشد معنوی آنها تاثیر به سزایی دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: بهترین راه حفظ استقلال حوزه های علمیه و تقویت مجمع خیران توجه به بحث خیران به ویژه خیران خرد است که می تواند راهگشای حل بسیاری از مشکلات مالی حوزه های علمیه باشد.

رئوفی تصریح کرد: توجه به ظرفیت نخبگان در جذب منابع مالی از راهکارهایی است که می تواند به مجمع خیران حوزه های علیمه خواهران در جذب خیران کمک کند.

وی در پایان تصریح کرد: برای رشد و توسعه حوزه های علمیه استان از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد زیرا خود پرورش یافته همین مکتب هستیم و زندگی خود را وقف اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) کرده ایم و معتقدیم اسلام از روحانیت جدایی ناپذیر است و روحانیت نیز از اسلام جدا نخواهد شد و رهبری نظام و مردم جامعه در ید روحانیت که بخش نخبه و با کفایت جامعه اسلامی هستند، می باشد.

انتهای پیام/


برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics