ضرورت تشکیل شورای امربه معروف و نهی از منکر در مدارس

منبع: tasnimnews
 ۳۹ روز پیش - چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۲۰:۳۲:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر در هر مدرسه ای شورای امربه معروف و نهی از منکر تشکیل شود که زیر نظر روحانی و امام جماعت مدرسه باشد قطعاً در این زمینه موفق خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا آشتیانی در همایش مبلغین، روحانیان و ائمه جماعات مدارس استان قم که عصر امروز در سالن جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، با اشاره به اینکه باید امربه معروف و نهی از منکر در جامعه رواج پیدا کند، اظهار داشت: باید در امربه معروف و نهی از منکر با مهربانی برخورد کرد تا این فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

وی ایجاد شورای امربه معروف در مدارس را ضروری دانست و افزود: اگر در هر مدرسه ای شورای امربه معروف و نهی از منکر تشکیل شود که زیر نظر روحانی و امام جماعت مدرسه باشد، قطعاً در این زمینه موفق خواهیم شد.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه باید از دانش آموزان در زمینه امربه معروف و نهی از منکر استفاده کرد، عنوان کرد: با توجه به اینکه دانش آموزان می توانند در خانه های خود تأثیرگذار باشند باید از آنان در زمینه امربه معروف و نهی از منکر بهره برد.

وی خاطرنشان کرد: امربه معروف در مدارس راحت تر صورت می گیرد، به دلیل اینکه مدارس دارای ضابطه هستند، همچنین در این امر نه تنها روحانیان در مدارس وجود داشته و باید به وظیفه خود عمل کنند، بلکه بسیج و نیروی انتظامی نیز در این امر سهیم هستند و باید در سطح امور خود کارهایی را انجام دهند.

آشتیانی تصریح کرد: امربه معروف یک قانون بوده و اگر قانونی در کشور تصویب شد باید دیگران به آن عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه باید در زمینه امربه معروف و نهی از منکر با نرمی و لطافت برخورد کرد، عنوان کرد: با لطافت برخورد کردن در زمینه امربه معروف سبب می شود تا این فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: اگر در رابطه با گناه امربه معروف و نهی از منکر نشود قبح گناه شکسته خواهد شد، ازاین رو باید امربه معروف و نهی از منکر انجام گیرد تا حیای گناه از بین نرود.

وی ادامه داد: اگر جلوی امربه معروف در جامعه گرفته نشود قطعاً گناه گسترش می یابد، اگرچه ممکن است زمان این مطلب را دورتر نشان دهد.

آشتیانی زیادشدن گناه در فضای مجازی را مدنظر قرار داد و ابراز کرد: فضای مجازی سبب گسترش گناهان در جامعه می شود.

وی به طوفان های اخیر در آمریکا اشاره و بیان کرد: اینکه بیان می کنند اگر منکرات در جامعه زیاد شود سبب عذاب می شود در واقع یعنی همین طوفان های اخیر در آمریکا خسارت های زیادی ازجمله قطعی برق 16 هزار نفر را به بار آورده است.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه امربه معروف و نهی از منکر باید در مواردی با تشویق و تکریم صورت بگیرد، عنوان کرد: اگر در تربیت کودکان و نوجوانان به روایات بپردازیم قطعاً در این امر موفق خواهیم شد.

انتهای پیام/


برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics