مسابقات جهانی تلفیق فوتبال و ریاضی در بجنورد برگزار می شود

منبع: tasnimnews
 ۳۷ روز پیش - چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۸:۴۷:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
مدیر مسابقات چالش علم در خراسان شمالی گفت: مسابقات جهانی تلفیق فوتبال و ریاضی آبان ماه سال جاری در مرکز استان خراسان شمالی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ محمد طلعتی عصر امروز در آئین اختتامیه مسابقات چالش علم اظهار داشت: استارت مسابقات چالش علم با هدف جذب و پرورش استعدادهای داخلی استان از چهارم تیرماه زده شد.

وی افزود: این مسابقات در 16 و 17 شهریورماه در محل فرهنگ سرای شهروند شهرداری بجنورد در سه بخش پسران٬ دختران و خانواده ها برگزار شد و در بخش پسران 18 تیم، دختران 17 تیم و در بخش خانواده 9 تیم چهار نفره حضور داشتند.

طلعتی تصریح کرد: مسابقات چالش علمی در قالب هوش٬ خلاقیت و ریاضی برگزار و خروجی مسابقات توسط بنگاه های کارآفرینی و پارک علم و فناوری هدایت خواهند شد. هم چنین در دو ماه آتی برای نخستین بار در جهان٬ مسابقه جذاب و چالش برانگیز تلفیق فوتبال و ریاضی در بجنورد برگزار می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این آئین اظهار داشت: ارتباط با دانش آموزان پیشرو در عرصه علم و دانش قطعاً رابطه خوبی است چرا که این دانش آموزان سلامت روانی و جسمی را با علم و دانش در هم آمیخته اند.

وی افزود: بسیاری از روانشناسان و متخصصان معتقدند که دانش آموزی تیزهوش است که در تمام جنبه ها موفق باشد و اگر کسی فقط در علم و دانش مستعد باشد نمی توان لفظ تیزهوشی را به او اختصاص داد چرا که باید در تمام جنبه های علمی٬ اخلاقی و ورزشی در سلامت کامل به سر ببرد.

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش خراسان شمالی سلامت روانی، اخلاق نیکو و داشتن مدارک علمی  را زمینه ساز رشد و ارتقای سطح افراد در جامعه دانست و تصریح کرد: مجموع این عوامل به همراه دانش٬ سبب شکل گیری جایگاه و شخصیت یک فرد در اجتماع می شود.

لنگری تاکید کرد: یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش٬ تلاش همگانی در راستای ایجاد جامعه ای سالم و بهتر است٬ زیرا کار فردی در هیچ جایی جواب نمی دهد. تعامل و همکاری همه جانبه در تمام اقدامات، تداوم و استمرار در انجام فعالیت ها و انجام وظیفه و مسئولیت های شخصی و گروهی در جامعه توسط هر شخص و گروه از مهم ترین فاکتورها در نظام آموزش و پرورش است.

مدیر عامل موسسه شعف نیز در این مراسم اظهار داشت: بسیار خرسندیم که تمام فعالیت های جشنواره چالش علم توسط نوجوانان و جوانان برگزار شد و مجموعه شعف تنها نظاره گر پروژه های دانش آموزان بود.

مهتاب یزدانی افزود: حمایت و استقبال از جوانان با ایده های جدید در کنار یکدیگر بسیار با ارزش و با اهمیت است. دانش آموزان بسیار تشنه اندوختن علم و دانش هستند و این مسابقات نشان می دهد ایده های نوی این جوانان از دل بر می آید. بسیاری از جوانان، مستعد و فعال هستند اما برای بروز شکوفایی و استعدادها نیاز به فرصت دارند.

انتهای پیام/


برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics