بازسازی واحدهای زلزله زده به تخصیص اعتبارات موکول نشود

منبع: tasnimnews
 ۳۹ روز پیش - چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۸:۵۶:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
استاندار خراسان شمالی گفت: فرایند بازسازی واحدهای آسیب دیده از زلزله اردیبهشت ماه نباید به تخصیص اعتبارات ابلاغی موکول و متوقف شود بلکه باید با تکیه بر اعتبارات و امکانات داخلی استان، کارها به سرعت پیش رود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی امروز در شورای مسکن استان اظهار داشت: با توجه به نزدیک بودن فصل سرما، باید با بهره گیری از روش های مدیریتی منعطف و پیگیری و هماهنگی های لازم، از منابع موجود استفاده بهینه داشت تا مشکلات مردم در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شود.

وی درباره نحوه بازسازی واحدهای مسکن مهر آسیب دیده در شهرک گلستان بجنورد هم افزود: برای واحدهایی که هنوز به متقاضیان آن ها تحویل داده نشده است، مبالغ دریافتی در قالب خسارت بیمه و کمک های بلاعوض و تسهیلات، در اختیار پیمانکار انبوه ساز و یا تعاونی قرار می گیرد تا برای بازسازی هزینه شود٬ ولی برای واحدهایی که متقاضیان از قبل در آن ها سکونت داشته اند، اگرچه این مبالغ در اختیار مالکان قرار داده می شود اما باید سهمی از آن هم برای بازسازی مُشاعات ساختمان ها در نظر گرفته شود.

استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در حوزه بازسازی مسکن روستایی زلزله زده در استان٬ تاکنون بیش از 400 واحد تکمیل و آماده بهره برداری شده و بقیه واحدها هم در فرایند بازسازی است.

صالحی افزود: منتظر ابلاغ و تخصیص تسهیلات از سوی بانک مرکزی هستیم تا بازسازی همه واحدهای خسارت دیده ازجمله در مسکن مهر را با شتاب بیشتری پیش ببریم.

رئیس شورای مسکن استان هم چنین آسیب شناسی دقیق مسائل به ویژه شناسایی و برخورد با مقصران احتمالی در ساخت واحدهای مسکن مهر دچار خسارت در اثر زمین لرزه را مورد تأکید قرار داد.

استاندار خراسان شمالی گفت: به دستگاه های عضو و متولی هم تکلیف می کنیم که آمارهای دقیقی از وضعیت واحدهای تحویل داده شده یا در شرف تحویل و واحدهای دچار خسارت ارائه دهند.

به گزارش تسنیم٬ توجه به مقاوم سازی بناها و فرهنگ سازی برای گسترش پوشش بیمه و ارزیابی و پرداخت دقیق غرامت از سوی شرکت های بیمه گر، دیگر نکات مورد اشاره و تأکید  صالحی در این نشست بود.

انتهای پیام/


برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics