جزیره هنگام به مرکز گردشگری حلال ایران تبدیل می شود

منبع: tasnimnews
 ۳۹ روز پیش - چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۸:۳۸:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از سیاست اجرایی برای تبدیل جزیره هنگام در قشم به مرکز گردشگری حلال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس به نقل از سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مؤمنی در نشست با بهروز حجت رئیس مرکز ملی تحقیقات حلال ایران اظهار داشت: جزیره هنگام با 33 کیلومتر مربع وسعت با داشتن ظرفیت های مناسب به مرکز گردشگری حلال کشور تبدیل می شود.

وی اعلام کرد: با جلوگیری از ورود خودرو و فعالیت های صنعتی در جزیره هنگام، شرایط ویژه ای را برای تحقق سیاست های سازمان منطقه آزاد قشم برای ایجاد گردشگری پاک و حلال در جزیره هنگام را اجرا می کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از آرامش و امنیت به عنوان دو مؤلفه مهم مورد نیاز گردشگران نام برد و افزود: مردمان مهربان و مهمان دوست جزیره هنگام در کنار امکانات گردشگری این جزیره از ویژگی های هنگام برای تبدیل شدن به مرکز گردشگری حلال ایران است.

او گفت: امنیت غذایی کشور باید به دو صورت کمی و کیفی بررسی کردو خوشبختانه در قشم اداره غذا و داروی این منطقه به تجهیزات بسیار پیشرفته قابلیت بالایی در حوزه بررسی کیفی محصولات غذایی را دارد.

مؤمنی ادامه داد: در بخش کمی بررسی محصولات غذایی هم قشم با داشتن سهم 84هزار تُنی در بخش تولید ماهی در قفس براساس برنامه ششم توسعه مهم ترین مرکز این صنعت است.

وی از تولید محصولات غذایی سالم در ایران و ظرفیت های ارزشمند گردشگری به عنوان فاکتورهای مهم برای گرشگران کشورهای اسلامی نام برد و افزود: خلیج دلفین های آزاد، آهوان جبیر، ماسه های نقره ای و سواحل آرام بخشی از طبیعت بکر جزیره هنگام است که می تواند به صنعت گردشگری این جزیره کمک کند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با برشمردن ظرفیت های مختلف گردشگری و صنعتی در جزیره هنگام گفت: با کمک مرکز ملی تحقیقات ایران و سازمان غذا و دارو می توان  بهترین شرایط را برای گردشگری حلال در جزیره هنگام ایجاد کنیم.

بنا به این گزارش، پیش نشست همایش بین المللی حلال که قرار است 22 تا 24 آذر ماه امسال در مشهد مقدس برگزار شود با حضور رئیس مرکز ملی تحقیقات حلال ایران، مدیر امور بین الملل این مرکز و 28 تن از مسئولان و کارشناسان مرتبط با این مرکز، با توجه به ویژگی های اداره کل غذا و داروی منطقه آزاد قشم در این جزیره برگزار شد.

انتهای پیام/


برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics