455 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال امسال در همدان پرداخت شد

منبع: tasnimnews
 ۳۷ روز پیش - چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۸:۲۸:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان با بیان اینکه امسال 455 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در همدان پرداخت شد، گفت: امسال برای 7 هزار و 561 نفر در سطح استان اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، سید احمد توصیفیان بعد از ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان اظهار داشت: امسال 24 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در شهرستان تویسرکان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه 37.7 درصد تسهیلات پرداخت شده در حوزه صنعت بوده است، افزود:32.8 درصد در حوزه کشاورزی و 29.7 درصد در حوزه خدمات تسهیلات پرداخت شده است.

توصیفیان تصریح کرد: مانده سهمیه استان همدان در سال های 95 و 96 در صندوق توسعه ملی در بخش ریالی 7 هزار و 600 میلیارد تومان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه امسال 20 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی قرض الحسنه با سود 4 درصد در استان پرداخت می شود، بیان کرد:بانک های عامل پرداخت این تسهیلات، بانک سپه 10 میلیارد، پست بانک 4 میلیارد و تجارب 6 میلیارد تومان هستند.

توصیفیان با بیان اینکه علاوه بر تسهیلات مشاغل خانگی 35 میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی به کمیته امداد پرداخت شده است، گفت: برای توسعه بهزیستی 23 میلیارد تومان و صندوق کارآفرین امید 11.6 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال برای 19 هزار 980 همدانی تعهد شده است، اظهار داشت: امسال برای 7 هزار و 561 نفر در سطح استان اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه طرح کارورزی از جمله اقدامات موثر در حمایت از اشتغال است، بیان کرد: 168 واحد تولیدی در استان درخواست نیرو داده و یک هزار و 773 واجد شرایط در طرح کارورزی ثبت نام کرده اند.

توصیفیان با بیان اینکه 10 رشته اولویت دار در استان شناسایی شده اند، تأکید کرد: گردشگری، قالی بافی، بسته بندی محصولات غذایی، مبل و منبت از جمله رشته های اولویت دار استان هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه طرح روستا تعاون در روستاهای استان همدان اجرا می شود، گفت: فرمانداران برای شناسایی روستاهای دارای ظرفیت اقدام کنند تا هر روستا با یک محصول عنوان شود.

توصیفیان با بیان اینکه روستای اشترمل دارای 2 هزار نفر جمعیت است، افزود:700 نفر در این روستا در حوزه مبل و منبت فعال هستند که حدود 490 کارگاه و 12 تعاونی در این روستا فعال است.

انتهای پیام/


برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics