90 هزار بافنده فرش دستباف در استان کردستان فعالیت می کنند

منبع: tasnimnews
 ۳۷ روز پیش - چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۹:۰۰:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: 90 هزار بافنده فرش دستباف در استان فعالیت می کنند که 70 درصد را بانوان و 30 درصد را آقایان تشکیل می دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، محمد بختیار خلیقی عصر امروز در دومین نشست هم اندیشی زنان کارآفرین صادرکننده در حوزه صادرات کالا و خدمات که در سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان برگزار شد، اظهار داشت: تولید و تجارت به عنوان نیروی محرک نقش مهمی در بازارهای خارجی و داخلی دارد.

وی با بیان اینکه با تمرکز و حمایت از تولید صادرات محور، زمینه برای ایجاد نفوذ در بازارهای هدف ایجاد می شود، گفت: از سال 91 به بعد، به طور متوسط 5 تا 6 میلیارد دلار مبادلات تجاری از استان کردستان به کشور عراق انجام شده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به ظرفیت های تبادل تجاری استان تصریح کرد: استان کردستان با توجه به مزیت های همچون وجود 230 کیلومتر مرز مشترک با اقلیم کردستان عراق به عنوان دروازه تجارت به کشور عراق معرفی شده است.

وی گفت: در 5 ماهه نخست امسال شاهد رشد صادرات در استان بوده ایم و باید نقش بانوان کارآفرین در حوزه صادرات کالا و خدمات نادیده گرفته نشود.

خلیقی با اشاره به اینکه 90 هزار بافنده فرش دستباف در استان داریم، افزود: از این جمعیت 70 درصد را بانوان و 30 درصد را آقایان تشکیل می دهند.

وی  اظهار کرد: تا سال 92 حدوداً 36 هزار بافنده وارد سایت و مشمول بیمه اجتماعی شدند اما متأسفانه با توجه به کمبود اعتبارات به 12 هزار نفر کاهش یافته و باید اعتبارات بیمه بافندگان فرش دست بافت افزایش یابد.

انتهای پیام/


برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics