آمریکا چند حمله هوایی در افغانستان انجام داده است؟ + نمودار

منبع: tasnimnews
 ۳۷ روز پیش - چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۷:۲۷:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
بخشی از استراتژی جدید آمریکا در افغانستان در حالی به حملات هوایی علیه مخالفان دولت کابل تاکید دارد که طی دو سال اخیر در این کشور بدلیل تشدید حملات هوایی نظامیان آمریکایی تلفات عیرنظامیان افغان افزایش زیادی داشته است.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، نیروی هوایی آمریکا در ماه آگوست بیش از 500 بمب را در افغانستان علیه طالبان، القاعده و داعش استفاده کرده است که این بیشترین حملات هوایی را در یک ماه از سال 2012 نشان می دهد.

به گزارش تازه فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا، هواپیماهای F-16 و پهپادهای «MQ-9 Reaper» بیش از 2000 بمب را در سال جاری میلادی پرتاب کردند که افزایش حدود دو برابری را نسبت به مجموع بمباران در سال گذشته نشان می دهد.

میلیتاری دراین باره نوشت: این افزایش حملات هوایی در حالی صورت گرفت که دونالد ترامپ، ژنرال «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا و دیگر مقامات ارشد پنتاگون در حال بررسی استراتژی جدید این کشور در قبال افغانستان بودند.

رئیس جمهور آمریکا در اعلام استراتژی این کشور برای افغانستان گفت که شمار نظامیان آمریکایی در افغانستان افزایش خواهند یافت.

با اینکه ترامپ از ارائه شمار دقیق این نظامیان خودداری کرد اما مقامات وزارت دفاع آمریکا خبر می دهند که ممکن است 3500 تا 5000 نظامی بیشتر به عنوان بخشی از این راهبرد به افغانستان اعزام شوند.

 «دیوید گلدفین» فرمانده سابق ستاد نیروی هوایی آمریکا درباره افزایش حملات هوایی در ماه آگوست گفت که شمار حملات هوایی در افعانستان در هر ماه مقدار تقریبا ثابتی دارد.

وی افزود که این حملات افزایش ناگهانی نخواهند داشت، با این حال درباره افزایش غیرمعمول این حملات در ماه گذشته میلادی توضیحی نداد.

حملات هوایی آمریکا در ماه گذشته میلادی به 503 حمله رسیده که در پنج سال گذشته بی سابقه بوده است

حملات نیروی هوایی آمریکا در افغانستان

از زمانی که ماموریت «حمایت قاطع» در سال 2015 در افغانستان آغاز شد، هواپیماهای F-16 بیشترین حملات هوایی را در این کشور انجام داده اند.

به گفته مقامات فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا، هواپیماهای F-16 در این بازه زمانی بیش از 2200 موشک و بمب را در افغانستان استفاده کرده اند.

«خوزه دیویس» سخنگوی فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا گفت که استفاده از تسلیحات نظامی توسط این هواپیماها به فاکتورهای چون نوع ماموریت و نوع مهمات بستگی دارد.

دیویس هشدار داد که ارقام  منتشر شده توسط این فرماندهی تمام فعالیت های نیروی هوایی در افغانستان را منعکس نمی کند و هواپیماهای تحت عملیات مشترک نیروهای ویژه در افغانستان فعالیت می کند در این آمار لحاظ نشده است.

چندی پیش نیز دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان موسوم به یوناما با ارائه جزئیاتی از افزایش کشتار غیرنظامیان در سال های اخیر ابراز نگرانی کرد.

براساس گزارش یوناما، در ده سال اخیر، یعنی از سال 2007 میلادی تا ماه اگوست سال جاری، حدود 76 هزار غیرنظامی در افغانستان کشته و زخمی شده‎اند.

انتهای پیام/.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.


برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics