کمیسیون اروپایی: یورو باید در همه کشورهای اروپایی اعمال شود

منبع: tasnimnews
 ۳۹ روز پیش - چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۵۷:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه یورو باید در همه کشورهای اروپایی اعمال شود، عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا در شرایط فعلی را ناممکن دانست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشترن"، یان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی در سخنانی تاکید کرد که می خواهد یورو را در همه کشورهای اروپایی از جمله در کشورهای فقیر اروپای شرقی اعمال کند.

به گفته وی همچنین باید همه کشورهای اروپایی بدون هیچ گونه کنترل های مرزی بتوانند به منطقه شنگن وارد شوند. اتحادیه اروپا نیز باید همچنان رشد کرده و تا سال 2025 اعضای این اتحادیه می توانند به حدود 30 عضو افزایش یابند.

یونکر به این ترتیب در آستانه انتخابات پارلمانی آلمان پیشنهاداتی را ارائه می دهد که می تواند مناقشات و اختلافات زیادی را ایجاد کند.

در 19 کشور از 28 عضو اتحادیه اروپایی ارز مشترک اروپایی اعمال شده است. از سال 1999 کشورهای بلژیک، آلمان، فنلاند، فرانسه، ایرلند، ایتالیا ، لوکزامبورگ ، هلند ، اتریش و پرتغال و اسپانیا ارز مشترک اروپایی ( یورو ) را دارند. بعدها یونان، اسلوونی، مالت، قبرس، اسلواکی، استونی، لتونی و لیتوانی نیز به تدریج به منطقه یورو پیوستند.

یونکر همچنین در سخنان خود درباره شرایط اتحادیه اروپا که امروز در پارلمان اروپا ایراد شد با طرح های اصلاحی مد نظر رئیس جمهور فرانسه مخالفت کرد.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا همچنین عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را در شرایط فعلی امکان پذیر ندانسته و از آنکارا خواست که همه خبرنگاران دستگیر شده در این کشور را آزاد کند.

وی تاکید کرد که برای همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا حاکمیت قانون، قوه قضائیه و ارزش های اساسی اولویت مذاکرات است. به این ترتیب وی عضویت کامل ترکیه در اتحادیه اروپا در زمان قابل پیش بینی را رد کرد. به زعم یونکر مدت طولانی است که ترکیه با گام های بزرگ از اتحادیه اروپا دور می شود.

یونکر همچنین از دولت ترکیه خواست همه خبرنگاران دستگیر شده در ترکیه را آزاد کند.

انتهای پیام/


برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics