نخست وزیر ترکیه «جدیت پاکستان در مبارزه با تروریسم» را تحسین کرد

منبع: tasnimnews
 ۳۷ روز پیش - چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۵۸:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
بن علی یلدریم نخست وزیر ترکیه در دیدار با خواجه آصف وزیر امور خارجه پاکستان جدیت این کشور در مبارزه با تروریسم را تحسین کرد.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز خواجه آصف وزیر امور خارجه پاکستان در ادامه سفرهای خود از مشهد راهی آنکارا پایتخت ترکیه شد.

گزارش ها حاکی است وی در این سفر با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، بن علی یلدریم نخست وزیر ترکیه و مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

موضوع مشترک دیدارهای خواجه آصف با سران ترکیه «استراتژی جدید ترامپ در خصوص افغانستان، مسئله کشمیر و مشکلات مسلمانان روهینگیا» بوده است.

نخست وزیر ترکیه با تحسین جدیت پاکستان در مبارزه با تروریسم گفت: ما می دانیم که اسلام آباد قربانیان فراوانی در راه مبارزه با تروریسم داده است، و مجامع جهانی باید به این قربانیان احترام بگذارند.

بن علی یلدریم تصریح کرد: آنکارا از مواضع اسلام آباد در قبال کابل کاملا حمایت می کند و تلاش های پاکستان مسیر درستی را می پیماید.

وزیر امور خارجه پاکستان پس از اتهام زنی ترامپ علیه کشورش مبنی بر حمایت از تروریست های افغانستان، سفر خود به واشنتگن را لغو کرده و اعلام کرد به چهار کشور قدرتمند و تاثیرگذار در منطقه سفر خواهد کرد.

خواجه آصف پس از سفر به چین و ایران وارد ترکیه شده است و امروز آنکارا را به مقصد مسکو ترک خواهد کرد.

علاوه بر خواجه آصف دیگر مسئولین سیاسی و روسای احزاب پاکستانی نیز واکنش های منفی علیه اتهامات ترامپ اتخاذ کرده و آن را سرپوش گذاشتن برای شکست هایش درافغانستان دانستند.

انتهای پیام/.


برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics