اشتغال بیش از 3 هزار زن سرپرست خانوار در مجموعه های توانمندسازی شهرداری تهران

منبع: yjc
 ۳۷ روز پیش - چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۷:۲۳:۰۰ - گزارش محتوای نامناسب
نجفی مطرح کرد؛ شهردار تهران گفت: بیش از 3 هزار زن سرپرست خانوار در مجموعه های توانمندسازی شهرداری مشغول به کار شده اند و باید این روند ادامه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛  محمد علی نجفی شهردار تهران در حاشیه مراسم آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی در محل نمایشگاه های دائمی تهران اظهار کرد: موضوع کار و کار آفرینی از مهمترین مسائل امروز کشور است.

شهردار تهران افزود: شهرداری باید توسعه زیر ساخت های کار آفرینی و ارائه مشوق های آن را در دستور کار خود قرار دهد که این نمایشگاه یکی از همین فعالیت ها در این حوزه است.

نجفی ادامه داد: زنان جامعه علاوه بر مسئولیت هایی که بر دوش دارند یک وظیفه مضاعف هم دارند و آن اداره کردن یک زندگی است.

وی با اشاره به کمک های اساسی شهرداری در حوزه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در سال های گذشته مطرح کرد: ایجاد اشتغال،  آموزش های لازم، پیوند بین شرکت های خصوصی و زنان سرپرست خانوار و معرفی آن ها به شرکت های خصوصی  و معتبر،کار بسیار خوبی بوده که انجام شده و باعث اعتماد به نفس و خودباوری زنان سرپرست خانوار شده است و البته کیفیت کار آن ها عالی و قابل توجه است.

وی با بیان اینکه بیش از 3 هزار زن سرپرست خانوار در مجموعه های توانمندسازی شهرداری مشغول به کار شده اند و باید این روند ادامه داشته باشد، افزود: اشتغال سرپرست های خانوار به خصوص زنان باعث کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد.

شهردار تهران با اشاره به مرتبط بودن بخش زیادی از شهرداری با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در گذشته تعامل شهرداری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کم بوده و اگر هم تعاملی بوده اجرا و نظارت بر آن ضعیف بوده است، اما ما تلاش می کنیم که شهرداری و وزارت کار به همکاری و هم افزایی بیشتری  برسند.

انتهای پیام/

لزوم همکاری بیشتر شهرداری و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه اشتغال


برچسب ها

نظرات

پربازدیدترین خبر های تلگرام

پر بازدیدترین ها

خبر های مرتبط

Web Analytics